Implantologia
Holistic Dent Kraków

Co to jest Implant?

Implant zębowy nazywany również implantem lub wszczepem stomatologicznym to niewielka śruba, którą podczas zabiegu chirurgicznego wprowadza się do kości szczęk gdzie pełni funkcję korzenia zębowego.

Element ten wykonany jest z biozgodnego, czyli obojętnego dla zdrowia i niewywołującego reakcji alergicznej materiału – najczęściej tytanu, choć spotyka się również implanty wykonane z tlenku cyrkonu. Obydwa materiały są bardzo wytrzymałe, dzięki czemu bez przeszkód znoszą obciążenia, jakim w jamie ustnej poddane są w normalnych warunkach korzenie zębów.

Dla kogo są implanty zębów?

Leczenie za pomocą implantów skierowane jest praktycznie do pacjentów z każdej grupy wiekowej oraz każdej sytuacji klinicznej. Dostępnych jest szereg systemów implantologicznych, które odpowiednio dobrane i dopasowane do Pacjenta pozwalają mu w pełni i kompleksowo odbudować utraconą część czy całość narządu żucia.

Odbudowa utraconego zęba nie była nigdy prostsza, zapytaj o konsultację w Holistic Dent.

Dlaczego Pacjenci wybierają Holistic Dent?

Stosujemy implanty wiodących firm o zasięgu światowym, wśród nich m.in. szwajcarskie implanty marki „Straumann” słynące ze swojej niezawodności i doskonałych długotrwałych rezultatów.

Dzięki odpowiedniej, nowoczesnej diagnostyce rentgenowskiej wspartej o narzędzia stomatologii cyfrowej (m.in. skaner wewnątrzustny), jesteśmy w stanie w przewidywalny i bardzo precyzyjny sposób przedstawić pacjentowi rozwiązanie konkretnej sytuacji klinicznej, zminimalizować zakres zabiegu oraz maksymalnie skrócić czas leczenia.

Implanty przez nas używane posiadają certyfikaty oraz dożywotnią gwarancję na produkt.

Jak wygląda zabieg wszczepienia implantu?

Do implantu po okresie gojenia, który zwykle wynosi od 3 do 6 miesięcy, montowana jest nadbudowa – konstrukcja protetyczna (korona protetyczna, most protetyczny lub proteza ruchoma overdenture), która idealnie odwzorowuje koronę zęba. Obecnie jest to najlepsze rozwiązanie stosowane jednakowo w przypadku braku pojedynczego zęba, grupy zębów, bądź całości uzębienia.

Zabieg implantacji polega na precyzyjnym wszczepieniu tytanowego elementu (implantu) do kości. Przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest w pełni bezbolesny. Zwykle całość zabiegu nie przekracza 1,5h wraz z odpowiednim przygotowaniem pacjenta i gabinetu. Przez kolejne trzy do sześciu miesięcy implant zrasta się z kością (na ten czas zakładane jest tymczasowe uzupełnienie zęba/zębów). Ostatni etap leczenia stanowi wspomniany wcześniej montaż korony protetycznej do implantu.

Niezbędne są wizyty kontrolne co sześć miesięcy celem zapewnienia najlepszych efektów leczenia. Trwałość przy zachowanej dobrej higienie to długoletni komfort i zadowolenie pacjenta.

Poznaj naszego eksperta od leczenie implantologicznego

Lek. dent. Grzegorz Wentrych

Specjalista chirurgii stomatologicznej, implantologia, implantoprotetyka.