Zadzwoń

Pon. – Pt. 9:00 – 20:00

Ortodoncja
Holistic Dent Kraków

Dla kogo jest ortodoncja?

Holistic_Nakladki_Dentysta_Krakow_implant-w-kolku-png

Piękne i zdrowe zęby to marzenie wielu osób. To one sprawiają, że chcemy się uśmiechać i dodają nam pewności siebie. Niekiedy, aby się nimi cieszyć, konieczne jest leczenie ortodontyczne.

Ortodoncja to dziedzina stomatologii, która ma nie tylko poprawiać estetykę, ale także przywracać prawidłowe warunki zgryzowe (okluzyjne).

Holistic_Nakladki_Dentysta_Krakow_implant-w-kolku-png

Dlaczego warto przyjść na konsultację ortodontyczną do Holistic Dent?

Długoletnie doświadczenie, dostęp do znakomitych specjalistów ze wszystkich dziedzin stomatologii oraz najnowocześniejszego sprzętu to nie jedyne zalety naszego zespołu. Pracujemy na najwyższej jakości materiałach ortodontycznych światowej klasy producentów. W planowaniu leczenia korzystamy z technik cyfrowych takich jak skanery wewnątrzustne. Pomaga to nam z niezwykłą dokładnością zaprojektować Twój zdrowy uśmiech. Panuje u nas przyjazna atmosfera, a leczenie pacjenta realizujemy, mając na uwadze jego potrzeby. Rozpatrujemy każdy przypadek indywidualnie, kierując się holistycznym i interdyscyplinarnym podejściem.

Jak wygląda leczenie ortodontyczne?

Leczenie ortodontyczne składa się z kilku etapów

1.

Konsultacja ortodontyczna. Pierwsza wizyta ortodontyczna polega na szczegółowym badaniu zgryzu oraz ocenie czynności odpowiadających za to mięśni. Na jej potrzeby wykonuje się badanie RTG (zdjęcie pantomograficzne i cefalometryczne) oraz wykonuje się wyciski lub skany na modele diagnostyczne.

2.

Planowanie leczenia. Na podstawie zebranych informacji opracowywany jest indywidualny plan i czas leczenia oraz prezentowane są oczekiwane rezultaty, w tym również nowa estetyka uzębienia. Następnie wybierany jest typ aparatu.

3.

Założenie aparatu. W zależności od wybranego typu ortodonta dopasowuje aparat i udziela wskazówek dotyczących codziennej higieny jamy ustnej.

W przypadku aparatu stałego, powierzchnie zębów są odpowiednio przygotowane do naklejenia zamków, następnie lekarz pozycjonuje zamki na poszczególnych zębach oraz dostosowywany jest odpowiedni łuk. Na koniec wizyty razem z higienistką omawiamy jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej.

4.

Wizyty kontrolne. W czasie wizyt kontrolnych omawiane są ewentualne wątpliwości, które zgłasza pacjent, a także monitorowany jest postęp leczenia oraz nakreślane są dalsze jego etapy.

Ortodoncja oparta o biomechanikę w Holistic Dent to efektywny proces leczenia, bez nawrotów wady zgryzu

Holistic_Nakladki_Dentysta_Krakow_implant-w-kolku-png

Ortodoncja nakładkowa w Holistic Dent

Holistic_Nakladki_Dentysta_Krakow_implant-w-kolku-png

Ortodoncja nakładkowa to technologia oparta na przezroczystych nakładkach, które są precyzyjnie zaprojektowane do stopniowego przesuwania zębów do optymalnej pozycji. Regularnie zmienia się nakładkę na kolejną, a każda jest precyzyjnie zaprojektowana, aby stopniowo przesuwać zęby do zamierzonej pozycji.

Główne zalety ortodoncji nakładkowej:

Dyskrecja: Nakładki są prawie niewidoczne, dzięki czemu można korzystać z leczenia ortodontycznego bez obaw o estetykę.

Komfort: Nakładki są wygodne i miękkie, nie powodując otarć ani podrażnień w jamie ustnej. Nosi się je przez cały dzień bez dyskomfortu.

Higiena: Nakładki są wymienne, co ułatwia utrzymanie higieny jamy ustnej. Można swobodnie myć zęby i korzystać z nitki dentystycznej bez przeszkód.

Skuteczność: Ortodoncja nakładkowa jest efektywna w korekcji różnych problemów ortodontycznych, w tym wad zgryzu i przemieszczeń zębów.

Poznaj naszego eksperta od
leczenia ortodontycznego

W naszej klinice leczeniem ortodontycznym zajmuje się lek. dent. Igor Prawda, absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego z oddziałem lekarsko-dentystycznym w Zabrzu. Uczestnik wielu kursów z zakresu stomatologii i ortodoncji, członek Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego. W 2020 roku uzyskał tytuł Master of Orthodontics and Dentofacial Orthopedics zatwierdzony przez Uniwersytet San Jorge w Hiszpanii. W wolnym czasie podróżuje, chodzi po górach i jeździ na nartach.

FAQ

Aparat ruchomy, wskazany dla dzieci i młodzieży, jest samodzielnie zakładany i zdejmowany przez pacjenta. Czas leczenia i skuteczność uzależnione są od wielu czynników, m.in. od rodzaju wady uzębienia, wieku pacjenta oraz chęci jego współpracy ze stomatologiem.

Aparaty stałe (metalowe lub estetyczne) – zalecane są dla pacjentów z uzębieniem stałym (zarówno dla dzieci, jak i jak dla dorosłych). Przez cały okres leczenia jest on przymocowany do zębów, wpływając aktywnie na osiągnięcie zamierzonego celu.

Inne aparaty – stanowią alternatywę dla aparatów stałych i są przeznaczone dla osób, które z różnych względów nie chcą, by był on widoczny. Pacjent otrzymuje wówczas indywidualnie dobrane przezroczyste nakładki, które wymienia zgodnie z ustalonym planem leczenia.