Protetyka
Holistic Dent Kraków

Na czym polega leczenie protetyczne?

Leczenie protetyczne (protetyka), polega na uzupełnianiu braków w uzębieniu. W jego skład wchodzi kompleksowa rekonstrukcja zgryzu, leczenie zaburzeń w stawie skroniowo-żuchwowym oraz leczenie bruksizmu (tarcie zębami żuchwy i szczęki, które występuje najczęściej w nocy).

W Holistic Dent utrzymujemy najwyższe standardy pracy oraz wykorzystujemy najnowocześniejsze metody i technologie. Kładziemy duży nacisk na stomatologię najmniej inwazyjną oraz wysoką precyzję naszej pracy. Wszystkie zabiegi wykonywane są w powiększeniu z wykorzystaniem lup oraz mikroskopu, a także w izolacji od śliny dzięki zastosowaniu koferdamu.

Jakie zabiegi są wykonywane w ramach protetyki w Holistic Dent?

Korony i mosty

To uzupełnienia protetyczne, które zakładane są na zęby własne. Mosty są rozwiązaniem na ubytek jednego, czy też wielu zębów. Natomiast korony pozwalają na odbudowę zniszczonego zęba, kiedy odbudowa nie jest możliwa materiałem kompozytowym. Aby zapewnić najlepsze i najbardziej odpowiednie rozwiązanie protetyczne naszym pacjentom, wykonujemy korony oraz mosty z różnych biozgodnych materiałów.

Korony i mosty na implantach

Pierwszym etapem leczenia jest zabieg implantacji. Te rozwiązania protetyczne odpowiednio sprawdzą się, kiedy ubytek dotyczy jednego, ale też wielu zębów. Dzięki temu, że są one osadzane na implantach, nie ma konieczności szlifowania i ingerowania w strukturę zdrowych zębów sąsiednich. 

Licówki

To nakładki, które w szybki sposób są w stanie zapewnić pacjentowi nowy uśmiech. Jest to nieinwazyjna metoda, niewymagająca skomplikowanych zabiegów. Licówki nakładane są na stałe na zęby pacjenta, nadając im nowy kształt oraz kolor. Są identyczne do naturalnych zębów i estetycznie uzupełniają całość uśmiechu. 

Protezy zębów

W odróżnieniu do innych prac protetycznych protezy cechują się ruchomością, to znaczy, że pacjent, który decyduje się na wykonanie protezy zębowej, samodzielnie zakłada i zdejmuje ją. Jest to rozwiązanie, które uzupełnia braki wielu zębów, bądź praktycznie całkowitego bezzębia.

Dlaczego protetyka w Holistic Dent?

Dokładamy wszelkich starań, aby pacjenci mogli kompleksowo i holistycznie zadbać o zdrowie i urodę w naszym gabinecie. Dlatego nasza propozycja wychodzi poza standardowy katalog zabiegów oferowanych przez gabinety stomatologiczne. Aby leczenie zaburzeń zgryzowych było skuteczne, konieczna jest współpraca z rehabilitantem. W Holistic Dent mogą Państwo umówić się na wizytę z fizjoterapeutą, aby proces leczenia mógł się odbyć kompleksowo w jednym miejscu.

Przywracanie pięknego i zdrowego uśmiechu pacjentów jest dla nas zadaniem kluczowym. Specjalizujemy się wykonywaniu licówek i koron pełnoceramicznych. Jesteśmy w stanie dokonać wizualizacji efektów leczenia jeszcze przed jego rozpoczęciem, dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu DSD – Digital Smile Design.

Cyfrowe projektowanie uśmiechu – DSD

Przywracanie pięknego i zdrowego uśmiechu pacjentów jest dla nas zadaniem kluczowym. Specjalizujemy się wykonywaniu licówek i koron pełnoceramicznych. Jesteśmy w stanie dokonać wizualizacji efektów leczenia jeszcze przed jego rozpoczęciem, dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu DSD – Digital Smile Design.

Protetyka w Holistic Dent to połączenie artystycznego piękna i mądrze zaprojektowanej trwałości

Jak przebiega proces leczenia i uzupełniania braków zębowych?

Na podstawie wykonywanych w gabinecie zdjęć portretowych i wewnątrzustnych planujemy proces leczenia oraz prezentujemy przewidywane efekty. Następnie, uwzględniając indywidualne potrzeby, konsultujemy kolejne etapy naszych działań z pacjentem oraz w razie potrzeby, wspólnie je modyfikujemy.

Poznaj naszych ekspertów od
leczenia protetycznego

Lek. dent. Justyna Czechowska

Stomatologia estetyczna, endodoncja mikroskopowa, protetyka. 

Lek. dent. Grzegorz Wentrych

Specjalista chirurgii stomatologicznej, implantologia, implantoprotetyka.

Lek. dent. Michał Wojtowicz

Stomatologia zachowawcza,
endodoncja mikroskopowa, protetyka.